Bağcılar`da "altın kulaçlar"

Bağcılar Belediyesi Yüzme Havuzu’nda Altın Kulaç Yüzme Yarışması düzenlendi.

Bağcılar`da "altın kulaçlar"
23 Şubat 2013 - 20:36

Bağcılar Belediyesi Kapalı Yüzme Havuzu’nda Altın Kulaç Yüzme Yarışması düzenlendi. Havuzun kayıtlı üyeleri arasında 8-14 yaş grubuna yönelik yapılan yarışmaya yoğun ilgi gösterildi. 60 metre serbest stil düzenlenen yarışmada dereceye girenler ödüllendirildi. 8-11 ve 12-14 yaş grubu olarak iki farklı kategoride gerçekleştirilen yarışmanın 8-11 kız yaş grubunda Meryem Akın birinci oldu. 12-14 yaş grubunda ise Yaren Nur Özdoğan birinciliği elde etti. 8-11 Erkek’de ise Alperen Özalp birinci olurken, 12-14 yaş grubunda Yunus Yıldız yarışı önde tamamladı.

 

Yarışmalarda dereceye girenleri tebrik eden Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, ilçede su sporlarını geliştirmeye yönelik çalışmalar yaptıklarını söyledi. Bağcılar’ın farklı mahallelerine 7 tane havuz yapacaklarını açıklayan Çağırıcı, “En kısa sürede bu havuzlarımızı tamamlayacağız ve öğrencilerimiz buralardan ücretsiz yararlanacak” dedi.

 

2006 yılında faaliyete başlayan Bağcılar Belediyesi Yüzme Havuzu toplam 3 bin 200 metre kare alan üzerine kurulu. 600 metrekarelik bir büyük havuz ve 45 metrekarelik bir çocuk havuzu ile Türk hamamı, fin hamamı, sauna ve fitness birimlerinin bulunduğu tesis geleceğin sporcularını yetiştiriyor.

 

 

İstanbul Ajansı Haber Merkezi                                                                              23.02.2013

YORUMLAR

  • 0 Yorum