Gül bana ''kardeşim'' demeliydi !

Kemal Kılıçdaroğlu: “Abdullah Gül’ün kardeşi aslında benim, Erdoğan değil !”

Gül bana ''kardeşim'' demeliydi !
11 Ağustos 2012 - 13:21

 

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Gül’ün, “Başbakan Erdoğan’la aramızdaki ilişki kardeşlikten de öte” şeklindeki sözlerini yorumladı. Kılıçdaroğlu, “Erdoğan’a değil, bana ‘kardeşim’ demeliydi. Çünkü kendisi için Erdoğan’ın koyduğu adaylık yasağını biz kaldırdık” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, gazete ve televizyon kanallarının Ankara temsilcilerine iftar yemeği verdi. İftar yemeğine katılan Milliyet gazetesinden Fikret Bila, Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptığı sohbetin detaylarını köşesinde paylaştı.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün Başbakan Recep Erdoğan’la arasında olan ilişkisinin “kardeşlikten de öte olduğu” şeklindeki sözlerini değerlendirdi.

Kılıçdaroğlu, “Sayın Gül, Başbakan ‘Erdoğan’a ‘kardeşim’ dedi. Hatta ‘kardeşten öte’ dedi. Ama Erdoğan’a değil, bana kardeşim demeliydi. Çünkü, kardeşim dediği Başbakan Erdoğan, yasaya bir hüküm koydurdu ve Gül’ün bir daha aday olmasını yasakladı. O yasağı biz kaldırdık. Anayasa Mahkemesi’ne başvurduk ve bu hüküm iptal edildi. Eğer o yasağı biz iptal ettirmeseydik, Gül, kardeşinin koyduğu yasak nedeniyle adaylık hakkına sahip olamayacaktı” dedi.

‘HÜKÜMET UMURSAMIYOR’

Son dönemde artan terör olaylarına da dikkat çeken Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

“Ülkenin bu haline bakınca içim acıyor, uyuyamıyorum. Bakın bir tek örnek vereyim, bir kaymakamımız bir yıldır PKK’nın elinde. Kaymakamın tayin sırası geldi, ama kendisi PKK’nın elinde rehin. Hükümetten tek ses çıkmıyor. Kaçırılan askerlerimiz var. Kimsenin tındığı yok. Bu kaymakam nerede, ne oldu diye, bir bilgi bile verilmiyor; çünkü hükümet umursamaz bir hava içinde. Medya da olayı görmezden geliyor.

Başbakan’a soruyorlar ‘terör işini nasıl çözeceksiniz’ diye, O diyor ki, ‘350 bin paket hazırlattık, bunları fakirlere dağıtacağız, sorunu çözeceğiz.’ Verdiği yanıt bu. Yiyecek paketi dağıtarak bu sorunu çözecekmiş! Buna ne diyebilirim?”

Milliyet

Bu haber 473 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum