İstanbul`a desteğimiz sürecek

İçişleri Bakanı Muammer Güler, atamadan sonra ilk ziyaretini İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu`ya yaptı

İstanbul`a desteğimiz sürecek
20 Şubat 2013 - 12:42

 

İçişleri Bakanı Muammer Güler, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu`yu makamında ziyaret etti. Güler, "Bakan olduktan sonra ilk ziyaretimde sayın Valimizi ziyaret etmekten mutluyum." dedi.

Bir zamanlar vali olarak görev yaptığı binaya bakan olarak giren Güler, ilk ziyaretini İstanbul Valiliği`ne yapmaktan mutlu olduğunu söyledi. Bakan Güler, "İçişleri Bakanlığı`na atanmamdan sonra İstanbul`a yaptığım ilk ziyarette Sayın Valimizi makamında ziyaret etmekten büyük memnuniyet duyuyorum. Çok duygulu bir ziyaret oldu." dedi.

İçişleri Bakanlığı`nın Türkiye`de görev alanı en geniş bakanlıklardan biri olduğunu anlatan Bakan Güler, "İstanbul`daki hizmetlerin sürdürülmesi için katkı sağlamaya çalışacağım. İçişleri Bakanlığı`nın görev alanına giren alanlarda İstanbul Valiliğimizi her zaman destekleyeceğiz." ifadelerini kullandı.

İstanbul`a vali olarak atandığı ilk günlerde bir gün içinde işlenen kapkaç suçunun 300`ün üzerinde olduğunu belirten Güler, "İstanbul`da mobese sistemini hayata geçirmiştik. Bu sistem daha sonra geliştirildi ve tüm Türkiye`de kullanıldı. Önleyici emniyet hizmetlerinde mobesa sisteminin katkıları çok oldu. Ayrıca Türk polisine sağladığımız diğer teknik imkanlarla, İstanbul`daki asayiş, emniyet hizmetlerinde çok önemli noktalara gelindi. Sayın Hüseyin Avni Mutlu arkadaşım bu hizmeti daha ileri noktalara taşıma gayreti içerisinde" şeklinde konuştu.

Vali Hüseyin Avni Mutlu da Muammer Güler`in ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi, "Sayın Bakanımız İstanbul`a yapmış olduğu ilk ziyarette Valiliğimizi de onurlandırdı. Bu bizim için gerçekten çok önemli. İstanbul`umuzda uzun yıllar valiliğimizi yaptınız. Sizin makamınızda ağırlamak bizim için büyük onur." dedi.

 

 

İstanbul Ajansı Haber Merkezi                                                                     20.02.2013
 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum