Otobüs krizine bakan yorumu

Hakkari'de 8 şehidin verildiği çatışmada yaralanan askerin evine otobüsle gönderilmesine Bakan yorumu...

Otobüs krizine bakan yorumu
11 Ağustos 2012 - 12:59

 

Hakkari'de 8 şehidin verildiği çatışmada yaralanan askerin evine otobüsle gönderilmesine Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik'ten de yorum geldi. Çelik, "Konuyu bütünüyle bilmek gerek ama hiç mi hiç hoş değil" diye konuştu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, terör saldırısında yaralanan jandarma er Erhan Yakut'un Bursa'daki evine otobüsle gönderilmesini değerlendirdi.

Çelik, ''Konuyu bütün olarak bilmek gerekiyor. Kimseyi de suçlamamak gerekiyor. Ama netice itibarıyla bir gazimizin Bursa İnegöl'deki evine giderken otobüsle gönderildiği haberi hiç mi hiç hoş değil'' dedi.

Haberleri izlediğinde moralinin bozulduğunu kaydeden Çelik, şöyle devam etti:

''Vatanı, milleti uğruna bu mübarek günlerde orada cansiparane mücadele eden kardeşimizin bu şekilde gönderilmesi, haber doğru ise hiç doğru olmamıştır. Bir şekilde helikopterle veya başka araçla çok daha rahat şartlarda ailesiyle kavuşması gerekirdi.

Onlar hayatlarını verme pahasına orada mücadele ederken, biz devlet olarak her şeyi seferber etmeliyiz ki, ediyoruz da. Evine giderken çok daha sağlıklı araçlarla gitmesi gerekiyordu.

Belden rahatsızlığı olduğu söyleniyor. Nedir, ne değildir bilemiyorum tabii ki. Tıbbi olarak içeriğini bilmeden söylüyorum bunları ama özel bir ambulansla da gidebilirdi en kötü ihtimalle. Durumu iyiyse helikopterle veya uçakla gidebilirdi.

Bu imkanlar var ama nasıl bir kısır döngü içerisinde böyle bir yol izlendi, bilemiyorum. Konuyu bütün olarak bilmek gerekiyor. Kimseyi de suçlamamak gerekiyor. Ama netice itibarıyla bir gazimizin Bursa İnegöl'deki evine giderken otobüsle gönderildiği haberi hiç mi hiç hoş değil.''

Çelik, devletin, hükümetin ve vatandaşların bu durumu kabul edemeyeceğini sözlerine ekledi.

NTV

Bu haber 512 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum